Jdi na obsah Jdi na menu
 


I-mail od J.Drábka

24. 9. 2012

 

Toto mi odpověděl ministr MPSV na dotaz jak na jaře v pořadu p.Jílkové tvrdil že sKarty nebudou povinné:

Dobrý den,
potvrzuji znovu, že platební funkce sKarty je naprosto dobrovolná. Můžete si i nadále nechat posílat peníze na svůj běžný účet, stačí o to požádat při převzetí sKarty na úřadu práce. Vydání sKarty je bezplatné, stejně jako je bez jakéhokoli poplatku její držení či využívání platební funkce, tedy nemusíte mít obavu, že byste musela hradit jakékoli povinné poplatky.
Jaromír Drábek

Jsem zvědavá jak to od ledna 2013 opravdu bude :-))))

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Pojetí karty trochu mimo mísu

(Rudá Sonja, 12. 3. 2013 12:35)

Já hlavně polemizuji nad smyslem té karty. Já bych její koncept pojala úplně jinak. Ne na vyplacení almužen, ale chip. kartu naopak na evidenci nezaměstnaného, vyhodila bych tu miliardu parazitů na pracovním úřadu, kteří neubývají, ale u nás naopak došlo k omlazení a přibírání. Tou čipkou stačí jen projet přes nějaký terminál na poště (třeba) a je hotovo, jsem zaevidována. Po tomto úkonu by mi terminál mohl vygenerovat ještě další datum návštěvy... Na tyto karty by mohla být i webová aplikace, z níž by se dalo číst, případně by ta aplikace mohla mít nějaká potvrzovací okna.
li by lidem bez práce nabízet ledacos levněji po prokázání toutou kartou, v podstatě by sloužila jako karta slevová (např. známá Tesco karta, kterou se nic neplatí). Není špatná myšlenka karty a nějaké virtuality, je špatně pojatý cíl a koncept.
Jestiliže šlo Drábkovi hlavně o to naházet všechny peníze na jeden účet, odkud si je lidi budou rozebírat, měli by na to stačit i platební karty, jaké už máme od bank.
Fakt jsem to nepochopila.
Na tuto kartu by také navázali firmy svoje služby. Moh

Re: Pojetí karty trochu mimo mísu

(Monika, 30. 3. 2013 10:06)

Plně souhlasím, Scard je neskutečný výmysl. Já jí mám také, ale v šuplíku nezaktivovanou. Peníze mi nadále chodí na můj účet, akorát že o víc jak týden později :-((((
Hezký den a děkuji za příspěvek, Monika