Jdi na obsah Jdi na menu
 


NEBOJTE SE NAPSAT :-))))

Milé maminky a tatínkové,

nebojte se přidat k příspěvkům svůj komentář.

Budu vděčná za jaký koliv názor, téma co by Vás zajímalo.

Budu se těšit.

Vaše Monika

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Napsáni do rodného listu otce

(Eva, 2. 1. 2016 11:08)

Zdravím chci se zeptat zda se musí otec dítěte zapsat do jeho do rodného listu? Opustil mě bejvalí přítel co jsem s nim přešla do jiného stavu Po té co zjistil že jsem těhotna. Nerada bych ho uváděla jako otce o miminko nemá zájem proto ho nechci uvádět jako otce bojím se ze jednou se oběvý a bude si dělat na moje dítě nároky. Proto se chci zeptat jestli se někdo z vás s tímhle setkal děkuji za vaše odpovědi s pozdravem Eva.

pomoc v mateřsví a před porodem

(Kateřina Bahulová, 14. 12. 2015 15:33)


Dobrý den mám problém a nevím si s tím rady :(Přítel mě opustil v těhotenství.Jsem na rizikovém těhotenství až do porodu,ale nemocenská mě stojí stejně jako podnájem,nemám zde trvalé bydliště tak prý nemám nárok na příspěvek na bydlení.mám vůbec na něco nárok?nebo až po porodu dítěte?Email:18kacenka7@email.cz

Zamestnani

(Hanka 11.10 2015, 11. 10. 2015 13:00)

Dobrý den ; mám takový dotaz pracují v nemocnici .jako sanitarka. Děláme krátký dlouhý týden ; ale teď pro nedostatek personálu mne ; moje nadřízený nutí do odpoledních směn . jen pro představu začíná ve 14 hod. A koncim ve 22 hod poněvadž dojíždí doma jsem 23 :15 a moje 12 léta dcera zůstává sama doma .co mám dělat . předem dekuji

Samoživitelky - průzkum pro poslaneckou sněmovnu

(Hanka, 7. 10. 2015 12:51)

MATKY SAMOŽIVITELKY, chcete změnu? Zapojte se, je to anonymní! PODKLADY PRO POSLANCE aneb přesná čísla vyhrávají
rmmarketing.eu/dotaznik/PHK91VV6
S dovolením se na vás obracím jménem Lucie Asenové z ASOCIACE NEÚPLNÝCH RODIN, kdy chceme pomocí průzkumu vypracovat podklady pro Poslaneckou sněmovnu. CÍL: předložit přesná čísla a fakta o reálné SITUACE A POTŘEBÁCH matek SAMOŽIVITELEK. Asociace neúplných rodin se snaží na legislativní úrovni posílit PRÁVA RODIN S JEDNÍM RODIČEM. Co Vás to bude stát? 5 min vašeho času. Dotazník je zcela anonymní. PROSÍME O POMOC za účelem dobré věci. Vyplňte dotazník elektronicky: rmmarketing.eu/dotaznik/PHK91VV6

Matky samoživitelky - průzkum pro zlepšení situace

(beruša, 3. 9. 2015 13:12)

MATKY SAMOŽIVITELKY, chcete změnu? Zapojte se, je to anonymní!
PODKLADY PRO POSLANCE aneb přesná čísla vyhrávají
S dovolením se na vás obracím jménem Lucie Asenové z ASOCIACE NEÚPLNÝCH RODIN, kdy chceme pomocí průzkumu vypracovat podklady pro Poslaneckou sněmovnu.
CÍL: předložit přesná čísla a fakta o reálné SITUACE A POTŘEBÁCH matek SAMOŽIVITELEK.
Asociace neúplných rodin se snaží na legislativní úrovni posílit PRÁVA RODIN S JEDNÍM RODIČEM.

Co Vás to bude stát? 5 min vašeho času. Dotazník je zcela anonymní.
PROSÍME O POMOC za účelem dobré věci.
Možnosti:
1) Zaslat SMS na číslo 774 785 162 s textem: MÁM ZÁJEM O PRŮZKUM SAMOŽIVITELKY (neuvádějte jméno, nechceme, je to anonymní!)
2) Vyplnit dotazník elektronicky: http://rmmarketing.eu/dotaznik/PHK91VV6
Předem díky za aktivní přístup!

Dotaz o napsání Otce do rodného listu

(Anna, 14. 6. 2015 19:19)

Dobrý den chtěla bych se zeptat co je v dnešní době lepší pro matku samoživitelku .jěztly napsat otce do Rodného listu a nebo ho tam nenapsat ,protože se ted o mě nezajíma ted když jsem těhotná a jsem ve 25 týdnu ,a jěstly můžu napsat příjmení dítěte po mě .děkuji vám za odpověd

Hypoteka

(Nelly, 27. 5. 2015 10:19)

Dobry den, chci se zeptat, jestli mi banka vyjde vstric, kdyz jsem matka samozivitelka s jednin ditetem. Chchi zazadat o hypoteku, nemam zadne fin. zavazky, mate nekdo skusenost? Trochu se bojim, ze budou pozadovat rucitele. Muj oficialni prijem je 20tis./mes.

Re: Hypoteka

(Monika, 29. 5. 2015 8:39)

Dobrý den, to by Vám asi banka vijít vstříc měla, ale jaké jsou dnes podmínky netuším.Musíte se přímo informovat u nich.
Monika

Romana 3.4.2015

(Romana, 3. 4. 2015 18:19)

Dobrý den řeším tísnivou situaci,marně se snažím o hypotéku ale je to strašné. Někdy mam pocit že matka na mateřské s dětmi má snad mor a to jen proto že chce hypotéku.Vše platím včas nejsem v registru dlužníků.A přesto nemůžu dostat hypotéku.Jedná se o částku 550000 kč na barák protože nechci trčet s dětmi v paneláku.Můj telefon 724947403.Pokud vás něco napadne budu ráda za vše naschledanou.

Nárok na příspěvek a životní minimum ?

(Jirka., 4. 4. 2015 10:52)

Kamarádka,15 let rozvedená,vedená na ÚP,jako brigádnice,měsíčně 8 tisíc kč čistého+nezletilá,nevýdělečná 16ti letá dcera,samostatně hospodařící v bytě v dvougeneračním rod.domku. V přízemním bytě žije a samostatně hospodaří matka samoživitelky a své dceři,samoživitelce nijak nepomáhá a samoživitelka s nezl.nevýdělečnou dcerou samostatně hospodaří ve druhém bytě rod.domu. Má nárok na nějaký příspěvek ? Jaké je životní minimum pro samoživitelku a její nezletilou,nevýdělečnou dceru ? Předem díky za odpověď a všem přeji hezké Velikonoční svátky. samorost77@gmail.com Děkuji. Jirka.

odecet dane za dite

(martina, 15. 3. 2015 19:58)

Dobry den, jsem matka samozivitelka, momentalne na rodicovske dovolene… chci se zeptat, jak je to s odectem dani za dite?

Žádost o radu

(Paní Josefa, 27. 2. 2015 10:48)

Dobry den.Potřebovala bych poradit .Jsem samoživitelka mam 2 dcerky 9 a 7 let.Od pracovního uřadu dostávám měsíčně 10,976kč.Na bydlení,živobytí a doplatek na bydlení+přídavky na děti.S toho měsíční výdaje na bydlení elektřinu+plyn činí 7000 Kč.Takže nám zbývá na celí měsíc 3976kč.Otec dětí jelikož platí jak muže 300 až 500 na každou měsíčně víc nemuže protože má egzekuce tak se chci jen zeptat zda se do sociálnich dávek započítavají alimenty .Protože mi na pracovním Uřadě tvrdí ze jo v plné výši což by nemělo být 2500,a že to není jejich věc tak nevím.Mám prí radči jít do práce ale kde vemu na dopravu ,družinu a stravné to neví a upozorniji jsem čežka kdyby ne tak mam vše .Tak nevím mužete mi poradit.Děkuji předem.


poloviční úvazek

(Jana M., 23. 2. 2015 12:34)

Krásný den, jsem matka samoživitelka. Již 2 roky pracuji, dítě chodí do školky. Na základě návštěvy pedagogické poradny bych chtěla zaměstnavatele požádat o poloviční úvazek.. Je toto možné????

Prosba o radu

(Radka Bakalová, 22. 2. 2015 22:42)

Dobrý den,Jsem maminka samoživitelka,mám 1 dítě ve věku dvou let.Její otec zemřel když ji bylo 7 měsíců,není napsán v rodném listě.Proto i nevzniká žádný nárok na sirotčí duchod. Existuje prosím nějaká pomoc v mé situaci? Děkuji Vám za možnou radu,či odkaz,odpověď. Děkuji Bakalová.

pomoc

(vlasta, 4. 2. 2015 12:44)

Mam prosbičku jsem sama ze 4detmi na posledni 2mi chlap neplati nato jedno vubec chodi do prace na černo ma dluh 5000milionu jsem zoufala octla jsem se bez bydleni nezvladly jsme platyt 15tysic najem tet nemam kde bydlet mesto ceri byt neda cera musi chodit do školy skoly tolerance a syn dojiždy do melnika na učnak nevim co mam delat nezvladnu podnajem i kdyz vydelam 13tysic jeto malo dekuji černa

Prosba o vyplnění dotazníku.

(Alena Podaná, 17. 1. 2015 16:55)

Dobrý den.
Předem se omlouvám, pokud svou prosbou naruším pravidla tohoto blogu. Je-li tomu tak, ať klidně adminka můj příspěvek smaže.
Studuji UTB ve Zlíně a píší diplomovou práci na téma Životní spokojenost samoživitelek. Jsem totiž již 12 let také samoživitelkou a vím, jak těžké to někdy je. Proto jsem si zvolila toto téma své práce. Vedoucí mé diplomové práce se toto téma velmi líbí a navrhla mi, že pokud se práce zdaří, mohly bychom ji publikovat v některém se sociologických časopisů, čímž by se toto téma alespoň trochu "zviditelnilo".
Obracím se proto na vás s velkou prosbou o vyplnění mého dotazníku. Může se zdát, že je příliš dlouhý. Je však vytvořen elitními německými sociology a přesně mapuje všechny škály životní spokojenosti člověka.
Dotazník životní spokojenosti samoživitelek zde: http://www.survio.com/survey/d/F7O9O3V6A2D2H2R3C
Pokud budete tak laskavé a ochotné dotazník vyplnit, budu vám velmi vděčná.
Děkuji a přeji hodně štěstí a sil při zvládání vaší životní situace.
Bc. Alena Podaná, Zlín

kamarádka v nouzi

(Jana, 21. 9. 2014 20:42)

Dobrý den chtěla bych se zeptat.Moje kamarádka je samoživitelka s 6 letou dcerou.Jeji bývalí přítel jí přestal platit alimenty a ještě navíc přestal platit dluh.Kamarádce přišlo že má doplatit cca 60 tisíc jako ručitel.nemá žádný příjem jen příspěvek v nouzi.Sociálka jí platí nájem a dostavá 3000kc.chtěla bych se zeptat na co má jako samozivitelka nárok.

na jaké dávky máme nárok?

(Zuzana, 1. 9. 2014 16:17)

Zdravím všechny přítomné a obracím se na Vás o radu. Jsem po mateřské a momentálně se mi nedaří najít práci, takže UP. S otcem dítěte nežijeme už skoro 3roky, nic jiného mi nezbývalo než dnes zajít na sociálku a požádat o dávky, bohužel pracovnice nebyla 2x vlídná, přitom jsem tam byla poprvé v životě. Řekla mi, že si mohu zažádat o přídavek na dítě /500/ a příspěvek na bydlení. Ale nechápu kde je nějaké životní minimum na nás oba se synem?Neexistuje i nějaký jiný příspěvek?Děkuji

příspěvky samoživitelka

(PH, 30. 4. 2014 19:40)

Dobrý den, mám již 3,5letého syna, nyní jsem se dozvěděla, že ho i vzali do školky. Žiji s ním sama, otec v RL neuveden a přestože jsem před narozením syna byla finančně samostatná, nyní se situace velmi změnila a proto se na vás obracím. Nikde mě nechtějí zaměstnat, syn sice chodí do jeslí, ale je velmi často nemocný, já nyní pracuji jako OSVČ a po odečtení nákladů mi zbývá na měsíc Kč 4500,- na jídlo, oblečení atd. Šetřím jak mohu, ale nevycházím. Ještě před narozením dítěte jsem si koupila družstevní byt, což se ukázalo jako nevýhodné při žádání o příspěvek na bydlení (šokující nespravedlnost). Chtěla bych se zeptat, zda matky v mé situaci mají na něco (cokoli) nárok zdarma....díky OSVČ nemám žádnou možnost čerpat dovolenou, nemocenskou, nemocenskou při péči o dítě...nic. Děkuji mockrát za odpověď

Volno v zaměstnání

(Lenka, 2. 4. 2014 22:05)

Jsem rozvedená matka třech studujících dětí ve věku 15,17, 23 let. Otec na děti neplatí výživné již rok, nepracuje.Můj hrubý měsíční příjem je 16.000 Kč. hrubého . Z platu mi ještě každý měsíc strhávají 2000.-Kč na dluhy /exekuce/ mého bývalého manžela .Zůstane mi tedy 11.000+ 2.000 Kč.přídavky na děti. Mám nárok na nějaký příspěvek, nebo čerpání volna v zaměstnání (úřady, policie ,soudy ) ?